umývanie okien cena za m2Asi to vyznie dosť odvážne, ale hneď po maturite som chcela pracovať výlučne sama pre seba. Nikdy ma nelákala osemhodinová možnosť počúvať iných, mať na tanieri ich nápady, predstavy a plány alebo znášať pondelkové reči šéfky, ktorej sa nevydaril víkend s manželom.

Ok, sny sú fajn, ale musíte ich poriadne zalievať, inak presnívate celý život. A preto som išla tvrdo do toho. Od dievčenských rokov som túžila viesť menší, ale originálny obchodík s darčekovými predmetmi, ktorý bude ponúkať najmä hand-made kúsky. S mojou naj kamoškou sme si časom vybudovali sieť šikovných ľudí, a tak sme ponuku nášho obchodíku vedeli sezónne upravovať.

Zákazníci si k nám postupne cestu našli a obrat sa nám točil na prijateľných číslach. Jasné, na milionársku daň to v žiadnom prípade nebolo, ale slušný život vo vlastnej réžii bol pre nás oveľa viac. Postupne sme k obchodíku pridali ešte menšiu miestnosť bývalej trafiky, ktorá stála na rohu ulice a zvýšili tak atraktivitu celého shopu.

Priestor…

cena umývanie okienPriestor niekdajšej trafiky mal jedno ohromné plus. Veľký, presklený výklad totiž tvoril celý roh budovy, čo prinášalo dve nezanedbateľné výhody. Zákazníci nás pohodlne videli z dvoch strán súčasne a masívna, presklená plocha výkladu sa dala pre tento učel skvele využiť.

Samozrejme, že sme každý mesiac vymýšľali čo najlepší spôsob, ako potenciál tohoto výkladu maximálne zužitkovať. Raz to boli bláznivé figúrky, ktoré zvedavo „vykúkali“ cez zaoblený roh sklenenej steny, inokedy pyramída darčekov, ktorá kopírovala celú plochu výkladu a budúceho klienta nenechala chladným.

No veľmi skoro sa opäť – už po koľký raz – ukázalo, že všetko so všetkým súvisí. Náš jedinečný výklad slúžil svoju účelu fantasticky, ale zadarmo to nebolo. Takmer každý deň sme okolo neho obiehali a leštili stopy prstov, prachu, detských dlaní a zvedavých nosov. Stačilo, aby sa svetlo na ploche začalo lámalo trochu inak a pred očami ste odrazu mali celú kolekciu škvŕn, fľakov a nevzhľadných upomienok ctených klientov.

V začiatkoch…

cenník umývanie okienV začiatkoch nás to netrápilo viac, ako čokoľvek iné. Pred otvorením obchodu sme sklo skrátka dobre vyleštili a bolo. Raz do týždňa – väčšinou na striedačku – sme celý výklad poctivo umyli a vyleštili okenou, či dajakým iným prípravkom. Vcelku to fungovalo, aj keď zaberalo nemálo vzácneho času a energie.

Akonáhle sa nám však biznis rozbehol na trochu vyššie obrátky a k predaju darčekových predmetov pribudli aj iné položky, ukázalo sa, že výklad nás zamestnáva viac ako je únosné. Raz podvečer sme si teda povedali, že stačilo a je navyšší čas nájsť rozumné a praktické riešenie, ktoré nás nebude zaťažovať a výhody výkladu ešte viac zvýrazní.

Napadlo ma, žeby sme mali osloviť dajakú skúsenú upratovaciu firmu, ktorá by nám výklad poriadne umyla a prípadne aj niečím ošetrila, nech okolo neho nemusíme skákať každý deň. Netrvalo nám viac ako deň a mali sme v rukách tri-štyri tipy na niekým overené firmy. Mne sa najviac pozdávala spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bánovce, výškové práce a čistenie fasád, ktorú mi – okrem iných – odporučila aj mama. 

Firma…

výškové práceFirma vraj pred nejakým časom čistila okná našej rodinnej známej. Bolo to po maľovaní celého bytu, ale A SERVIS zvládol prácu na výbornú. Okná vraj boli tip-top a pani si neskôr dokonca nechala vyčistiť aj všetky koberce. Mama sa mi na záver pochválila, že obdobné plány nosí v hlave už niekoľko týždňov.

Nebolo nad čím ďalej uvažovať. Zodvihla som telefón a do A SERVIS LIPKA zavolala. Prvý dojem bol viac ako pozitívny. Chovali sa profesionálne a milo. S objednávkou súhlasili i napriek tomu, že som potrebovala, aby ku nám prišili už ráno, teda pred ôsmou. Predajňu máme totiž otvorenú až do dvadsiatej, a tak je jedinou šancou na väčšie práce ranný čas alebo víkend, ale na to som nemala svedomie.

Ďalšou otázkou bolo, ako udržať sklá čo najdlhšie čisté, bez potreby neustáleho čistenia. Sotva som dokončila myšlienku, dostala som po telefóne odpoveď. A SERVIS mi poradil, aby sme si nechali aplikovať nano impregnačný náter, vďaka ktorému ostanú sklá po dlhý čas krásne lesklé bez toho, aby nás strašilo ďalšie čistenie. Bez váhania sme súhlasili.

Páni..

ako vyleštiť oknáPáni z A SERVIS boli presní a o pol ôsmej stáli pred výkladom. Neviedli vtipné reči o počasí, ani o rannej kávičke, či našom skvelom tovare, ale dali sa rovno do roboty. Priznám sa, že ma prekvapila ich rýchlosť, zohratosť a skúsenosť. So všetkým boli v podstate hotoví za dajakú polhodinku, pričom výsledok hovoril sám za seba.

Aj keď sme dve baby a dobre vieme, čo znamená vzorne čisté sklo, výklad nás usvedčil, že o dokonale čistej výlohe nevieme takmer nič. Tá dvojica zamestnancov A SERVIS dokázala náš výklad umyť tak precízne a kvalitne, že ste na ňom nenašli ani ten najmenší odtlačok prsta, stopu prachu alebo niečoho podobného.

Bol to veľmi uspokojujúci pocit vedieť, že túto neľahku, dosť únavnú úlohu pre vás niekto urobí rýchlejšie a lepšie, ako vy sami. Koniec-koncov, pomyslela som si, veď to je zmysel profesionálnej práce, nech už je akákoľvek.

Keď…

ako vyleštiť okná bez šmúhKeď boli sklá dokonale suché, pracovníci na výklad naniesli sľúbený nano impregnačný náter a s prácou boli v tej chvíli hotoví. Tešili sme sa ako na detské Vianoce. Navyše sa ukázalo i slnko a naokolo sa rozliala nefalšovaná jar. Takže dôvodov na radosť bolo dosť a dosť.

Nano impregnáciu nášho výkladu sme ocenili už o pár dní, keď katalógové jarné dni vystriedalo hojdačkové aprílové počasie. Fúkalo, pršalo a ochladilo sa, no výklad si stále udržiaval špičkový vzhľad dokonale umytej plochy, takže na leštenie a jeho pravidelné obiehanie so stoličkou v ruke sme obidve rady a rýchlo zabudli.

V prvom rade som cinkla mame a poďakovala sa jej za skvelý tip. Jedným dychom som jej všetky ďalšie služby firmy A SERVIS schválila a pochválila, pričom ma napadlo, že aj u mňa doma by sa okná a koberce mali trochu osviežiť.   

Mama…

ako na umývanie okienMama bola informáciou o nano impregnácii milo prekvapená, lebo o nej počula po prý raz. Neďaleko môjho rodičovského bytu je štvorprúdová cesta. Takže o prach tu nikdy núdza nebola. A tak sa umývanie okien stalo povinnou sučasťou každého väčšieho upratovania.

A čo výklad v našom obchode? Slovo spokojnosť tu padlo, takže si k nemu môžem pridať radosť, úľavu, a najmä vedomie, že máme z krku jednu veľkú starosť. Nano impregnácia bola výhrou v lotérii, takže výklad plnil svoje poslanie bez najmenšej chybičky dlhé týždne. S firmou Bánovce okna, výškové umývanie sme takmer vzápätí uzavreli dlhodobú zmluvu o údržbe výkladu našej predajne, čo ma dodnes nesmierne teší.

Páni z firmy A SERVIS LIPKA tak k nám prišli už dva razy skoro ráno, výklad dali do poriadku a odišli. My potom po príchode do obchodu len s úsmevom skonštatujeme, že je to ako vždy ok a môžeme sa venovať prvým zákazníkom. Veľmi rada vám preto služby tejto spoločnosti odporúčam a verím, že budete spokojní práve tak, ako my. Pre viac informácií si môžete spokojne kliknuť na stránku myti-okne.net