Kvalitné čistenie kobercov

Umývanie okien Bánovce realizuje upratovacie služby už 20 rokov pre mnoho významných zákazníkov po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. V odbore upratovacích služieb patrí k profesionálom ako vo vykonanej práci, tak aj v servise ponúkaných činností, pri ktorých používa najmodernejšie účinné technológie. Naša upratovacia firma používa na hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov metódu strojovú, ktorá je najúčinnejšia a navyše dokáže vyčistiť koberec tak, že je čistý a dezinfikovaný dlhú dobu.

Na hĺbkové čistenie kobercov používame moderné kotúčové stroje, aplikujeme vysoko účinnú čistiacu chémiu Bosch RTS a vysávame vysokotlakovým trojmotorovým vysávačom s úzkou hubicou. S výsledkami sme spokojní nielen my, ale aj naši zákazníci. Strojový spôsob čistenia kotúčovým strojom považujeme za jediný možný postup, ako dokonale koberec vyčistiť od všetkých usadených nečistôt a alergénov. Spôsob čistenia s kotúčovým strojom je v súčasnej dobe najúčinnejší a najšetrnejší spôsob, ako koberce kvalitne vyčistiť. Mnohé firmy aplikujú metódu extrakčnú, ale tá nie je tak účinná a navyše nevyčistí koberec do hĺbky. Nečistoty zostávajú v štruktúre koberca a v krátkom čase vyjdú opäť napovrch. Teda je čistota často krátkodobá.

koberec-3

 

Ručné čistenie čalúnenia

Umývanie okien Bánovce vykonáva čistenie a tepovanie sedačiek, kresiel a čalúnenia. Na dôkladné vyčistenie čalúnenia používame účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami zapracuje do textílie a vytvorená pena pohltí všetky nečistoty. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha.

Vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenie zbaviť všetkých nečistôt. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu.

cisteni-calouneni

 

Ostatné činnosti Umývanie okien Bánovce

Umývanie okien Bánovce svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR.