LSG ochranný náter proti výskytu plesní, bakterií, hub a kvasníc

Nielen že plesne hyzdia steny, ale kazia aj naše zdravie, môžu spôsobovať alergie a dýchacie ťažkosti – astmu. Rozhodne je teda dôvod sa plesní v budovách zbaviť, ide predsa o naše zdravie. Bežné dezinfekčné prostriedky sú síce účinné, ale neúčinkujú dostatočne dlho. Prostriedky na báze chlórnanu (napr. Savo) majú nepochybne vysokú účinnosť, avšak tá je spojená s rozkladom aktívnej látky. Rozklad aktívnej látky bohužiaľ prebehne počas niekoľkých dní. Tento problém je u väčšiny dezinfekčných prostriedkov. Boli vyvinuté na okamžité pôsobenie, bohužiaľ nie na dlhodobé ošetrenie plôch a problém s plesňami naďalej pretrváva. Je preto oveľa výhodnejšie a lacnejšie použiť prípravky preventívne. Umývanie okien Bánovce je jediná firma, ktorá zabezpečuje kompletný servis v trvalom odstránení plesní a sporov v interiéri a exteriéri budov veľmi účinnou technológiou LSG. Ak sa rozhodnete pre aplikovanie náteru LSG na vašich stenách, zbavíte sa nežiadúcich plesní, baktérií, húb a kvasiniek nadobro.

Princip fungovania náteru LSG

Povrch tvorený náterom LSG má iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky. Týmto vzájomným pôsobením dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, v okamihu keď nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tomto okamihu dochádza k pretrhnutiu bunkovej steny. Vďaka tomu náter proti plesniam LSG trvalo chráni seba a tým aj ošetrený povrch proti napadnutiu mikroorganizmami. Podobne ako prepichnutie balónika naplneného vodou špendlíkom. Pri bunkách vyšších organizmov k tomuto javu nedochádza a zostávajú tak pri kontakte nepoškodené.

Pôsobenie zároveň nie je reaktívne, takže nedochádza k zníženiu aktivity v exponovaných miestach. Prípravky LSG neobsahujú toxické látky, unikajúce polutanty, organické rozpúšťadlá, kovy alebo nanočastice a ich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potreby UV žiarenia. Ošetrené povrchy sú pri tom odolné voči dažďu, vlhkosti, UV žiareniu, väčšine dezinfekčných prostriedkov a sú umývateľné so zvýšenou oteruvzdornosťou. Náter proti plesniam LSG je najúčinnejší prostriedok pre trvalú ochranu proti mikrobiálnemu napadnutiu s certifikátom na priamy styk s potravinami na trhu. Náter proti plesniam LSG bol vyvinutý špeciálne aj pre aplikácie v potravinárskych a zdravotníckych prevádzkach.

Po aplikácii náteru LSG

Po aplikácii náteru LSG

 

Podrobný opis náteru

Najprv odstránime napadnuté miesto povrchu. Na miesto napadnuté plesňou aplikujeme bežný dezinfekčný prostriedok. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia sa aplikuje LSG priamo na existujúce povrchy, ktoré potom trvalo chráni proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek a rias. Po zaschnutí vytvorí umývateľný transparentný difúzne otvorený povrch odolný poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. Náter proti plesniam LSG je aplikovateľný na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, silikátové farby, betóny, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátery možno aplikovať vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

Umývanie okien Bánovce ponúka ďalšie služby

Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Vykonávame denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod.

Naše služby realizujeme po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.