Odstránenie graffitov a kvalitnú antigraffitovou ochranu VRÁTANE SERVISU ODSTRÁNENIA GRAFFITOV Z NAŠICH AGO realizuje Umývanie okien Bánovce. Služby vykonáva nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v Rakúsku. Naša firma realizuje služby odstraňovania grafitov, ochrany proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu.

Kvalitné odstránenie graffitov

Pri odstraňovaní graffitov z povrchov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffitov zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. Ponúkame aj ďalšie postupy ako sa finálne zbaviť zvyškov sprejov. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffitov z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. V podstate sa postupuje tak, že sa graffit zoslabí čo najviac a pretrie sa danou fasádnou farbou. Zamaľovať graffit ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffit väčšinou prestupuje a je vidieť jeho pôvodné kontúry.

Najlepšia prevencia pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffitov so 100% výsledkom. Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffitov nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne, ak klesne vonkajšia teplota pod 10 °C. Zo skúseností tiež vieme, že za pri týchto teplotách pravidelne nepribúdajú ani nové graffity.

OG 1

 

Antigrafitový náter

Podľa štruktúry povrchu nanášame vrstvy antigrafitového náteru. Môžeme ho naniesť na rôzne plochy vrátane plastov. Antigrafitovú ochranu neznesú materiály ako je priehľadný polykarbonát, sklo a leštené kovy. Podmienkou pre nanášanie antigraffitového náteru je vonkajšia teplota nad + 10 °C. Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Pri hladkých plochách väčšinou aplikujeme 3 vrstvy, ale pri pórovitých a štruktúrovaných povrchoch odporúčame naniesť 6 až 12 vrstiev.

V Slovenskej republike poskytujeme najlacnejšiu cenu a to od 4,00 €/m². Antigrafitový náter možno tiež aplikovať na marmolit. AGO sa na marmolit nanáša vo 3 – 5 vrstvách v cene do 20,00 €/m². Pri povrchoch ošetrených antigraffitovou ochranou garantujeme 100% výsledok v odstránení graffitov a navyše nanesieme na povrch jednofázový náter Bellinzoni, ktorý Vám doplní ochrannú vrstvu AGO. Antigraffitový náter má životnosť 4 – 6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove. Ak aplikujeme anti graffitový náter alebo nástrek na Vašej budove, sme schopní odstrániť graffiti do 14 dní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike a už aj v Rakúsku. Táto služba servisného čistenia a odstraňovania je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo.

Odstránenie graffitov odrádza “pouličného umelca” od vytvárania svojich diel, keďže ich dielo nemá dlhé trvanie. Náš systém je nasledovný: Ak sa objaví na fasáde budovy graffit, my ho odstránime a nanesieme ZADARMO nové AGO na miestach, kde bolo vykonané stenčenie alebo odstránenenie našou činnosťou. Túto službu sme zaviedli do praxe, aby sme boli schopní ponúknuť prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 23,00 €/m² a hlavne je úplne zbytočné chrániť celú ošetrenú plochu, na miestach kde neboli pokreslené. Túto službu budovy bez graffitov ponúka len naša firma a nemá v SR konkurenciu. Lacný a efektívny servis neponúka takmer žiadna z iných firiem.

AGO 4

 

Umývanie okien Bánovce ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj radu iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov, ďalej na okná nanášame nanoimpregnaciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívns metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov alebo graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Odstraňujeme graffity a nanášame ochranu proti graffitom, odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriaci sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier, hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Naše služby ponúkame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk// alebo nás priamo kontaktujte.