Kvalitné voskovanie podláh

Voskovanie podláh spadá do kategórie konzervácie povrchu a ochráni ho pred nadmerným opotrebením aj pred zbytočným znečistením. Našu starostlivosť o podlahu Vám poskytneme vo Vašej firme a v domácnosti. Vďaka osvedčeným postupom, použitiu profesionálnej chémie a moderných prístrojov si už nemusíte robiť starosti s údržbou Vašich podláh. Náš team skúsených pracovníkov profesionálne vyčistí a ošetrí Vaše podlahy hoci aj za jediný deň

V prípade požiadaviek klienta na zvýšenie odolnosti elastickej či tvrdej podlahovej ochrany ponúkame po celkovom vyčistení následnú aplikáciu polymérovej ochrany, tzn. voskovanie podlahy alebo impregnáciu podlahy. Získate tým radu výhod, napríklad: na podlahách nie sú tak vidieť stopy, má mierny protisklz, podlaha sa vďaka nemu oveľa lepšie udržuje, farebnosť škár medzi dlažbou sa Vám nezmení a veľmi výrazne predĺži životnosť podláh. Pri voskovaní – fluatácii, dávame na podlahu prevažne pololesklý vosk, ktorý sa nám aj našim zákazníkom najviac osvedčil. Vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protisklz. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD – odolný polymér s dobrou životnosťou.

voskování podlah 1

 
Potrebujete odstrániť starý vosk (polymér) z podlahy a naniesť novú ochranu? Pre získanie úplne nového vzhľadu nemusí byť pôvodná podlaha odstránená (strhnutá). Na očistený povrch pôvodnej podlahy bude aplikovaná úplne nová ochrana – presne podľa priania zákazníka. Prípadné poškodenia povrchu budú zjednotené a škáry zatmelené. Následne bude nanesený nový náter, ktorý bude uzavretý ďalším permanentným transparentným protišmykovým náterom s extrémnou odolnosťou voči mechanickému a chemickému zaťaženiu. Takto vykonaná renovácie je významne lacnejšia ako novo položená podlaha a užívateľ profituje tiež z toho, že nečistoty odpudzujúci a extrémne odolný permanentný náter znižuje zároveň náklady na bežné čistenie v ďalších rokoch až o 30%.

Fluatáciu podláh alebo tiež voskovanie podláh vykonávame pre všetky typy podlahových krytín (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor, …) vždy vhodným prípravkom. Vosk alebo fluatačný náter možno v závislosti od typu povrchu dodať aj v rôznych úpravách napr. mat, lesk, vysoký, lesk.

Strojové čistenie podláh

Strojové čistenie podláh realizuje Umývanie okien Bánovce prostredníctvom najkvalitnejších dostupných kotúčových strojov. Rýchlosť, kvalita, odbornosť – to sme my. Čistíme napríklad dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy, kamenné podlahy, atď.

Naši zamestnanci používajú pre hĺbkové strojové čistenie podláh kotúčový stroj, na ktorý môžeme použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Kotúčový stroj je jediným možným riešením, ako detailne a generálne vyčistíme akýkoľvek druh podlahy. Váha samotného kotúčového stroja je 40 kg na približný priemer kotúča cca. 40 cm. Na jeho hlavu je možné ešte pridať závažia cca. 10 – 15 kg. Neexistuje účinnejší drhnúci stroj ako je tento nami používaný jednokotúčový stroj. Pri strojovom čistení podláh je veľmi dôležité používať veľmi šetrnú chémiu.

podlahy 1

 
Na všetky generálne a hĺbkové čistenia používame zásaditú chémiu. Len na upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dôkladne odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Pre iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívna a citlivé podlahy môže poškodiť. V prípade prírodných a kamenných podláh sa táto chémia nesmie použiť ani pri ich čistení po stavebných činnostiach, pretože nepriaznivo ovplyvní konečný vzhľad podlahy.

Pri generálnom čistení podláh, vždy skúšame niekoľko druhov výkonnej chémie a začíname spravidla od tej najslabšej verzie. Pre podlahu je dôležité vybrať chémiu, ktorá by splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou a bola by čo najslabšia. Po vykonanom strojovom vyčistení podlahy odsajeme roztok s naviazanými nečistotami z podlahy hubicou s gumovými lamelami, tá je napojená na výkonný vysávač, ktorý má cca. 2400 W. Vysávačom sú všetky špiny a nečistoty perfektne odsaté. Akonáhle je z povrchu podlahy všetka špina odstránená, podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sme ju zneutralizovali od zvyšného chemického roztoku.

podlahy 2

 

Umývanie okien Bánovce ponúka ďalšie služby:

Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, alebo odstránenie starého vosku z podlahy a následné nanesenie novej ochrannej vrstvy vosku. Na okná nanášame nanoimpregnáciu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Odstraňujeme nedovolené polepy, reklamné polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery zo všetkých presklených plôch. Realizujeme denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach alebo upratovacie práce vo výškach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Ďalšou metódou čistenie je pieskovanie, ktorú používame na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Sme schopní odstrániť a vyčistiť graffiti alebo naniesť antigraffitovú ochranu. S nami sa dohodnete na malom i veľkom upratovaní. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel.č. +421 911 740 933.